Natalie Portman shkëlqen në premierën e filmit të saj të ri

Nga
Natalie Portman shkëlqen në premierën e filmit të saj të ri

Aktorja shtatzënë Natalie Portman është shfaqur ne premierën e filmit te saj të fundit, biografia e "Jackie", në Los Anxhelos. Aktorja eci në tapetin e kuq në këtë event, pjesë e Festivalit të Filmit AFI, dhe pozoi për fotografët.

Ajo është duke pritur fëmijën e saj të dytë. Portman luan rolin udhëheqës titullar në filmin e vendosur pas vrasjes së Presidentit John F. Kennedy. Zonja e Parë Jacqueline Kennedy lufton me anë të pikëllimit dhe me trauma për të rifituar besimin e saj, per të ngushëlluar fëmijët e saj, dhe të përcaktojë trashëgiminë historike te burrit të saj.

Ajo tha për Reuters: "Unë kam qenë shumë e impresionuar me mënyrën se si ne nje gjendje te tille, madje edhe në një moment shumë të vështirë privat, te kuptonte rëndësinë e imazhit të saj të një kombi të tërë dhe të bënte nje zgjedhje që do të ndihmonte një komb".

Portman shtoi: "Mendoj se ajo eshte një person shumë i rëndësishëm në përgjithësi dhe me fat që vendi ynë ka pasur, e zhytur në mendime, inteligjente, dhe ne të kuptuarit e historisë si ajo në një kohë kur ne me të vërtetë e kishim te nevojshme".

"Jackie", e cila tashmë ka luajtur në festivalet e filmave nëpër botë hapet në teatro më 2 dhjetor 2016.