Rajoni

Emigrantët në Greqi/ Lejet për arsye të jashtëzakonshme, tashmë edhe në periferi

Nga data 3 prill 2017, emigrantët në Greqi që aplikonin në Ministrinë e Brendshme për leje qëndrimi për arsye të jashtëzakonshme, do të mund ta bëjnë këtë aplikim në periferitë e vendbanimit. ... Lexoje te plote

Vuçiç apelon për dialog: Paqe! Zhvillimi ekonomik në interesin e përbashkët

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane ... Lexoje te plote

Bild: FMN "braktis" Athinën pas përplasjeve me Berlinin

Ministri gjermani i financave, Wolfgang Schaeuble, po përgatitet për të vijuar planin e ... Lexoje te plote

Kosova rritje 3.6% nga konsumi e investimet, por mbyllen mbi 1800 biznese

Banka e Kosovës ka publikuar statistikat e tremujorit të tretë të vitit 2016. ... Lexoje te plote

Papunësia bie me vetëm 0.1% në Greqi

Greqia vijon të ketë normën më të lartë të papunësisë në Europë, pavarësisht ... Lexoje te plote

“Grandi” i Prishtinës mund të shitet pa tender publik

Hoteli “Grand” në Prishtinë, së bashku me asetet e tjera të rëndësishme të ... Lexoje te plote

Kontrabanda në Kosovë, 1300 raste të evidentuara në 2016. Vlera arrin në miliona euro

Autoritetet doganore të Kosovës, përgjatë vitit 2016 kanë evidentuar mbi 1.300 raste të ... Lexoje te plote

Maqedoni, Ivanov mandaton Gruevskin për krijimin e qeverisë së re

Ashtu siç ishte njoftuar dhe në përputhje me Kushtetutën e vendit, Presidenti Ivanov ... Lexoje te plote

Kathimerini: NBG do shitet, radhën e kanë degët në Serbi, Maqedoni, ose Shqipëri

Banka Kombëtare e Greqisë, e njohur ndryshe si NBG, planifikon të shesë njësinë ... Lexoje te plote

Kosova nderon Ismail Kadarenë, emeton një pullë postare dedikuar shkrimtarit

Kosova nderon figurën e Ismail Kadaresë, duke emetuar një pullë postare dedikuar shkrimtarit. ... Lexoje te plote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last totali në këtë kategori: 450 | shfaqur: 1 - 10