Bota

Trump bën betimin/Presidenti 45 i SHBA: “Amerika e para”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë tashmë presidentin e 45 të tyre, Donald Trump. Pas ceremonisë së betimit, Donald Trump mbajti edhe fjalën e rastit, ku nënvizoi edhe një herë pikat më të forta të programit të tij që i sollën edhe fitoren. ... Lexoje te plote

Soros: Amerika me diktator, May do të largohet, BE po shpërbëhet

Miliarderi George Soros ka dhënë një tjetër parashikim të zymtë në Forumin Ekonomik ... Lexoje te plote

Pse presidentët betohen solemnisht?

Presidentët nga George Washington deri te Barack Obama janë betuar duke përdorur solemnisht ... Lexoje te plote

Bota në pritje të Trump, protesta dhe festë në SHBA, Britani e Rusi

E premtja është e Donald Trump, i cili merr zyrtarisht detyrën në mesnatë. ... Lexoje te plote

Goldman Sachs: Azia e Veriut goditet më shumë nga Trump

Azia e Veriut do të ketë ndikimin negativ më të madh kur Donald ... Lexoje te plote

BQE pranon dështimin, inflacioni larg objektivit deri në 2019

Çmimet e larta të energjsië kanë nxitur edhe rritjen e projeksioneve afat-mesëm të ... Lexoje te plote

Përdoruesit e “Google Assistant”, ja si do të kryhen së shpejti pagesat

Së shpejti Google Assistant mund t’i lejojë përdoruesve të kryejnë pagesat e tyre, ... Lexoje te plote

Ekonomia kineze rritet me 6.7% në vitin e kaluar, 2017 pritet të sjellë sfida

Zyra e Statistikave në Kinë deklaroi se ekonomia është rritur me një normë ... Lexoje te plote

10 premtimet që Donald Trump ka bërë për ditën e parë në detyrë

Presidenti i ri do të ketë një ditë të ngjeshur sot në marrjen ... Lexoje te plote

Alibaba bëhet sponsor zyrtar i lojrave olimpike

Gjigandi i tregtisë online, Alibaba, është bërë një sponsor kryesor i lojrave olimpike, ... Lexoje te plote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last totali në këtë kategori: 4907 | shfaqur: 1 - 10